Skip to content

Sayı-Hayvan Nasıl Yapılır?

Matematik ve sanat severleri bir araya getiren bu blog, çift basamaklı sayılardan hayvan figürleri yapmaya çalışırken ne kadar zeki ve yaratıcı olduğunuzu ortaya çıkarmak için özel olarak tasarlandı.

Her hafta noter huzurunda yapacağımız çekilişle belirlenecek iki rakam ile yapacağınız haftanın hayvanını bize oluru olan formatlarda yollamanız yeterli. Bilgisayarınızdaki çizim programlarını kullanabileceğiniz gibi, kağıt kalem gibi modası geçmiş araçlar da kullanıp fotoğrafını çekebilir ya da taratabilirsiniz. “Yok ben maketini yapacağım” derseniz de kabul edeceğimiz yetmezmiş gibi bir de tez zamanda iyileşmeniz için dua edeceğiz.

Bunu yaparken rakamların yerlerini değiştirmek, büyütmek, küçültmek, döndürmek serbesttir. Sayı-hayvanlarınızın tıpkı 62’den tavşan’da olduğu gibi fazladan organ ya da kıl tüy çizimine sahip olmasında da hiç bir mahsur yoktur. Tek kriterimiz verdiğimiz sayının rakamlarını verdiğimiz hayvana benzetmeye çalışmanız. Bu yoldaki her çaba, bizim için çok değerlidir ve blogdaki yerini en kısa zamanda alır. Ancak geçmiş haftalara dair gönderilmiş çalışmalar kendimizi çok uğraştırmamak adına dikkate alınmayacaktır.

Sayı-hayvan çalışmalarınızı tercihen .jpeg formatında 60ikidentavsan@gmail.com adresine yollamalısınız. Evet belki bu biraz zor gelebilir ama emin olun ki e-posta adresimiz kopyalanıp adres çubuğuna yapıştırılmak konusunda size hiç bir zorluk çıkarmayacaktır. Ve tabi sizi 70 milyona tanıtmak için kullanacağımız isminizi/lakabınızı da yazmayı unutmayın.

Günümüzün yeteneksiz sanatçıları tarafından da benimsenen, “önemli olan sonuç değil süreçtir” mottosunu benimsemiş blogumuza yollayacağınız her sayı-hayvan bedava yayımlanacak, belli bir nitelik aranmayacak, toplum üzerindeki olası etkisi gönderenin vicdani sorumluluğuna bırakılacaktır.

Tüm bu açıklamalardan sonra görsel olarak örnek verme gereğini görmedik. Dünyaca ünlü, blogumuza da ismini veren 62’den tavşan bizce iyi ve yeterli bir örnek. Yine de sorularınız olursa 60ikidentavsan.gmail.com adresine veya aşağıda görmüş olduğunuz yorum kutusu yazıp, yollayıp cevap beklemeniz yerinde olacaktır.

No comments yet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: